Strona 1 z 1

Jakie okna PCV do bloku?

: wt sty 05, 2021 10:06 am
autor: Bartosz_07
Cześć, zastanawiam się, jakie okna do bloku wybrać. Wiem, że najbardziej popularne są okna PCV i w sumie innych nie widziałem. Kiedyś, za dzieciaka w domu mieliśmy okna drewniane, ale strasznie z nich wiało, więc nie wiem, czy to najlepsze rozwiązanie. Zastanawiam się, czy okna do bloku i do domku jednorodzinnego czymś się różnią. Czy te do bloku mogą spełniać mniej warunków, bo są mniej narażone na działanie wiatru itp.

Będę wdzięczny za każdą radę, bo to dla mnie dość trudny temat. A w mieszkaniu coraz zimniej!

Re: Jakie okna PCV do bloku?

: wt sty 05, 2021 10:07 am
autor: a.tracz
Ja w sumie też nie widziałem innych okien niż te klasyczne plastikowe. Ewentualnie te klasyczne tylko w kolorze brązowym czy ala drewno, ale to nadal było PCV. Ja jestem z tych okien zadowolony, choć dużo zależy od tego, jakiej firmy okna się kupiło. Wcześniej nie wiedziałem, że to ma takie znaczenie i wybrałem po taniości. Wiadomo, okna to duży wydatek, więc człowiek chce trochę zaoszczędzić. Tak zaoszczędziłem, że musiałem drugie okna kupować.

Re: Jakie okna PCV do bloku?

: wt sty 05, 2021 10:08 am
autor: Bartosz_07
A co się stało, że drugie okna kupowałeś? Wolę wiedzieć przed czasem, niż popełnić ten sam błąd.

Re: Jakie okna PCV do bloku?

: wt sty 05, 2021 10:08 am
autor: a.tracz
Kupiłem okna, które były nieszczelne i się pociły. Wiadomo, że każde okna PCV trochę się pocą, ale to była przesada. Gotuję w kuchni – okna całe mokre. Zasłaniam rolety – z okien aż kapie! Miejsce między szybą a PCV cały czas zachodzi grzybem czy pleśnią. To nie jest najlepsze rozwiązanie do mieszkania z małymi dziećmi. No i wyszło na to, że zapłaciłem mniej za pierwsze okna, ale musiałem je wymienić. A za drugie już zapłaciłem więcej. No i się tym razem opłacało.

Re: Jakie okna PCV do bloku?

: wt sty 05, 2021 10:16 am
autor: Anielka96.85
Ja mieszkam u siebie już z 20 lat i jeszcze nigdy okien nie wymienialiśmy. Jakie były, takie są. Wszystko jest z nimi w porządku, więc chyba nie trzeba ich wymieniać. Tak swoją drogą, co mogłoby się stać, żeby trzeba było wymienić takie okna?

Re: Jakie okna PCV do bloku?

: wt sty 05, 2021 10:17 am
autor: ZosiaSamosia889
Ja wcześniej miałam u siebie okna wykonane z drewna, ale to była masakra. Okna, jak już się sprowadziliśmy były pomalowane farbą olejną chyba z dwadzieścia razy – kolorów było naprawdę mnóstwo. Samo wyczyszczenie tych okien graniczyło z cudem. No i okazało się, że tylko ta farba trzymała zmurszałe drewno. Po doczyszczeniu okna niestety nie nadawały się do niczego. Poza tym to były okna z pojedynczymi szybami i strasznie przez nie wiało. Pamiętam, że wciskaliśmy szmaty pod okna, staraliśmy się uszczelnić je takimi gąbeczkami przylepnymi, ale nic nie dawało. Tam zawsze było zimno. Nie polecam okien z drewna – straszne wspomnienia.

Re: Jakie okna PCV do bloku?

: wt sty 05, 2021 10:17 am
autor: Alka80
Co ty gadasz! Nie ma nic lepszego jak prawdziwe, drewniane okna. Te plastikowe to są sztuczne a nie ma co do domu plastiku wpuszczać. Tylko drewno i naturalna cegła. Takie plastikowe okna najlepiej się sprawdzą do mieszkania z wielkiej płyty, ale nie do kamienicy, bo tylko zniszczą jej wygląd!

Re: Jakie okna PCV do bloku?

: wt sty 05, 2021 10:18 am
autor: Ula.Ginter
Ej, a gdzieś można dorwać okna PCV inne niż białe? Te białe jakoś strasznie mi się nie podobają, bo wyglądają strasznie pospolicie – każdy ma takie białe okna. A inne kolory albo niestandardowe kształty. Ja mam jedno okno w salonie, za które zapłaciliśmy krocie kilkanaście lat temu, bo prawie żadna firma nie umiała nam takich okien dociąć.

Re: Jakie okna PCV do bloku?

: wt sty 05, 2021 10:19 am
autor: martaasta09
Ula, no pewnie, że są inne kolory, a nawet wiele! Sprawdzałam niedawno okna dla mojej mamy, więc akurat jestem na bieżąco. Biel rzeczywiście może się znudzić, ale różne firmy dostarczają okna ala betonowe czy ala drewniane. Co ciekawe, są nawet okna wściekle żółte i zielone! Widzieliście kiedyś takie? Ja nigdy, ale chciałabym takie zobaczyć chociaż z ciekawości. Takie klasyczne kolory, to oprócz bieli – czarny, dąb, mahoń, orzech, szarość, antracyt czy jasne drewno. Cudownie wyglądają takie okna i aż żałuję, że wcześniej nie wiedziałam o takich możliwościach!

Re: Jakie okna PCV do bloku?

: wt sty 05, 2021 10:19 am
autor: Anielka96.85
Marcia, a gdzie znalazłaś okna w kolorze żółtym? Przeszukałam chyba cały internet i nie mogę znaleźć!

Re: Jakie okna PCV do bloku?

: wt sty 05, 2021 10:19 am
autor: martaasta09
Zobacz na stronie Oknoplastu okna Pixel - https://oknoplast.com.pl/okna/pixel/ Tam są wizualizacje, więc można zobaczyć, jak będą wyglądały okna naprawdę. Niesamowicie można odmienić wnętrze takimi oknami. Niezła opcja, nie?

Re: Jakie okna PCV do bloku?

: wt sty 05, 2021 10:19 am
autor: Anielka96.85
Dzięki wielkie! Naprawdę boskie są te kolory! Nie mogłam się tylko doczytać, czy płaci się jakoś więcej za niestendardowe kolory okien. Mi się najbardziej spodobał ten kolor 5007.05 brillantblau i ten 6125.05 tannengrün – takie to ja bym chciała mieć derzwi w moim mieszkaniu :)