Kurtyna paskowa zamiast drzwi

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Kurtyna paskowa zamiast drzwi

śr sty 31, 2018 2:24 pm

Cześć,
Przeprowadzam akurat remont mojego domu (głównie zmiany kosmetyczne, wymiana okien i drzwi, malowanie). W garderobie na piętrze starałem się (z dwa lata temu) zamontować drzwi harmonijkowe, ale po roku już nie nadawały się do użytku, więc zdemontowaliśmy je całkowicie. Ich jakość była strasznie kiepska i dość szybko połamały się „żabki”. Szukałem podobnych drzwi, ale z bardzo elastycznego materiału np. grubej folii – widziałem takie rozwiązanie u znajomego i wyglądało bardzo nowocześnie i stylowo, szczególnie w połączeniu z cegłami na wierzchu :)

Czy ktoś wie, gdzie mogę coś takiego znaleźć? Chodzi mi o to, żeby drzwi wyglądały estetycznie i były praktyczne. Z tego co wiem, podobne pasy stosuje się w mroźniach.
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Awatar użytkownika
guzik_ilona
Posty: 32
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:53 pm

Re: Kurtyna paskowa zamiast drzwi

śr sty 31, 2018 2:25 pm

Nie wiem czy dokładnie o to chodzi, ale chyba mówisz o kurtynach paskowych czy zasłonach przemysłowych. Tak to się specjalistycznie nazywa. Bardzo ciekawy pomysł, żeby powiesić taką kurtynę w domu. Trochę poczytałam na ten temat, bo mnie zainteresowałeś i widzę, że takie drzwi robią w wielu kolorach i wyglądają one całkiem ciekawie. Może nie zdecydowałabym się na wybór takich drzwi do garderoby, ale może zamiast kotary do łazienki.
Uwielbiam koty.

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Kurtyna paskowa zamiast drzwi

śr sty 31, 2018 2:26 pm

Z tego co wiem, takie kurtyny paskowe bardzo wyciszają (akustoizolacja) oraz mają właściwości termoizolacyjne, więc jako drzwi sprawdzą się idealnie. W internecie możesz znaleźć kurtyny paskowe (pasy folii PCV) lub przesuwane. Te drugie będą świetnie wyglądały jako drzwi i chyba nawet lepiej wyizolują niż zwykłe drzwi ze sklejki.
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
Ula.Ginter
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:42 pm

Re: Kurtyna paskowa zamiast drzwi

śr sty 31, 2018 2:26 pm

Bardzo ciekawe rozwiązanie. Wcześniej nie wiedziałam, że takie zasłony w ogóle istnieją, a pomysł umieszczenia ich w domu na początku wydawał mi się abstrakcyjny. Może to i dobry pomysł. Aranżacje coraz bardziej nowoczesne, więc trzeba w końcu podążyć za trendami :)
Nic się nie da zmienić: statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.

Awatar użytkownika
rude_dude234
Posty: 49
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:30 pm

Re: Kurtyna paskowa zamiast drzwi

śr sty 31, 2018 2:27 pm

Ja spotkałam się z takimi kurtynami paskowymi w pracy, kiedy jako nastolatka pracowałam na magazynie (praca w wakacje przy zbiorze owoców). Naprawdę świetnie ochraniają przed zimnem, bo dwa kroki od mroźni nie było nawet chłodno! Do tego w mroźni kompletnie nie było słychać co dzieje się na zewnątrz.
Raczej nie pomyślałabym, żeby takie kurtyny zamontować w domu, ale czemu nie. Jak zamontujesz to koniecznie pochwal się efektem.
Takie drzwi mogłyby fajnie wyglądać jakbyś wybrał kolorową folię, np. czerwoną lub czarną. Może nawet udałoby się dogadać z firmą produkującą kurtyny, że zrobią ci co drugi pas w innym kolorze. Taki efekt mógłby być naprawdę ciekawy :)
Ostatnio zmieniony pt kwie 20, 2018 6:54 am przez rude_dude234, łącznie zmieniany 1 raz.
"Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli"

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Re: Kurtyna paskowa zamiast drzwi

śr sty 31, 2018 2:28 pm

Dzięki wielkie za pomoc! W końcu wiem czego mam dokładnie szukać. A znacie może sprawdzoną firmę z takimi kurtynami, z którą właśnie mógłbym się dogadać. Nie wszystkie firmy robią tak indywidualne zamówienia (przyznam, że bardziej myślałem o tęczowych drzwiach) i dowożą do domu klienta. Widziałem, że firm jest mnóstwo, ale zanim wysłałbym do nich wiadomości i doczekał się odpowiedzi, to zdążyłbym zamurować te drzwi.
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Awatar użytkownika
Gosiak
Posty: 60
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:32 pm

Re: Kurtyna paskowa zamiast drzwi

pt kwie 20, 2018 7:06 am

Nie wiem, czy wstawianie kurtyn w mieszkaniu to dobry pomysł. Świetnie nadają się do chłodni i mroźni, ale za to chyba nie za dobrze sprawdzają się w aranżacji wnętrz. Mogę się mylić, bo niestety aż tak na aranżacji nowoczesnych wnętrz się nie znam :) Może i znajdzie się jakiś architekt, który będzie umiał świetnie wpleść je w aranżację mieszkania czy domu, ale to chyba nie dla mnie.
"Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno."

Awatar użytkownika
rude_dude234
Posty: 49
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:30 pm

Re: Kurtyna paskowa zamiast drzwi

pt kwie 20, 2018 7:34 am

Poszukałam trochę w Internecie i przyznam, że to jednak całkiem ciekawy pomysł. Kurtyny, choć są bardzo giętkie i wyglądają na delikatne, to mają doskonałe właściwości tłumiące dźwięki i izolujące przed zimnem. Najwięcej informacji znalazłam na stronie tego producenta. Bardzo prosto opisany montaż kurtyn, to, z czego dokładnie się składają, jakie są jej rodzaje (nie spodziewałem się, że jest ich aż tak wiele), a także zastosowanie. Nawet jeśli nie sprawdziłyby się w domu, to dobrze się sprawdzą w naprawdę wielu branżach przemysłu.

Tak jak wcześniej pisałam, ja spotkałam się z kurtynami w pracy na magazynie (chłodni), gdzie temperatury były bardzo niskie. Kurtyny sprawiały, że kilka kroków po wyjściu z pomieszczenia nie czuć było chłodu. To świetna ochrona przed zimnem.
Ostatnio zmieniony pn mar 14, 2022 11:19 am przez rude_dude234, łącznie zmieniany 1 raz.
"Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli"

Awatar użytkownika
ZosiaSamosia889
Posty: 45
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:53 pm

Re: Kurtyna paskowa zamiast drzwi

pt kwie 20, 2018 7:55 am

Znalazłam nawet informacje, że kurtyny świetnie nadają się do ocieplenia, chociażby budy dla psa. U mnie na podwórku sąsiedzi postawili taką budę dla bezdomnego kotka. Strasznie było mi smutno, kiedy widziałam jak siedzi w środku zmarznięty na kość, szczególnie w okresie zimowym. Do tego, kiedy była zamieć, do budy wpadało mu sporo śniegu. Postawiłam zareagować i obłożyłam budę zwykłą, grubszą folią PCV i to wystarczyło. Folia to lekki materiał, który nie przepuszcza wody i wilgoci, więc doskonale się sprawdził. W internecie znalazłam nawet instrukcję jak ocieplić taką budę.
Jeśli zwykła folia się sprawdziła, to kurtyny PCV będą o wiele lepsze.
To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości