Nowa kuchnia - w jakim stylu?

Awatar użytkownika
rude_dude234
Posty: 49
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:30 pm

Nowa kuchnia - w jakim stylu?

pt cze 02, 2017 12:38 pm

Cześć wszystkim! Planuję z mężem generalny remont mieszkania i teraz już wiem, że raczej zaczniemy od kuchni. Na razie jesteśmy na etapie wyliczana ile na ten remont trzeba będzie poświęcić pieniędzy i wypisywania, jakich materiałów potrzebujemy. Mój Marcin aranżacją to za bardzo się nie przejmuje, dlatego ja wzięłam na siebie problem kolorów, mebli i dodatków, jakie w tej kuchni się pojawią. Dlatego mam pytanie do Was – w jakim stylu urządzilibyście nową kuchnię? U moich znajomych najczęściej spotykałam się ze skandynawskimi naleciałościami w salonie, a w kuchni to raczej prowansalski, przytulny, ciepły, z mnóstwem małych dodatków. Zależy mi na tym, żeby było ładnie, ale też praktycznie – w końcu to kuchnia, liczy się to, co można w niej zrobić, a to jak będzie wyglądać, jasne, jest ważne, ale i tak jest na drugim miejscu. Więc pytam Was – co byście polecili? Może sami niedawno urządzaliście kuchnię i staliście przed takim samym problemem? A może macie to już są sobą i możecie polecić jakiś fajny, konkretny styl? :) Z góry wielkie dzięki za każdą odpowiedź.
"Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli"

Awatar użytkownika
martaasta09
Posty: 61
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:44 pm

Re: Nowa kuchnia - w jakim stylu?

pt cze 02, 2017 1:32 pm

Szczerze mówiąc to żadna z podpowiedzi chyba nie okaże się sensowna, bo to w zasadzie zależy tylko i wyłącznie od Ciebie – co z tego, że ja powiem Ci „weź urządź nową kuchnię w stylu retro” skoro tobie to retro nie przypada do gustu. I tak to zignorujesz. Więc i moja wypowiedź okaże się bez sensu, tak czy siak.
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.

Awatar użytkownika
Anielka96.85
Posty: 50
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:38 pm

Re: Nowa kuchnia - w jakim stylu?

pt cze 02, 2017 1:56 pm

Ej, dzielenie się opiniami na temat aranżacji wnętrz jest bardzo fajne! :) Ja mogłabym przesiadywać godzinami na forum mówiąc o tym, jak urządziłam swoje mieszkanko, a na co nigdy bym się nie odważyła, dlatego cieszy mnie bardzo fakt, że założyłaś ten wątek. W końcu kuchnia jest tym najważniejszym pomieszczeniem.
"To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić. "

Awatar użytkownika
martaasta09
Posty: 61
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:44 pm

Re: Nowa kuchnia - w jakim stylu?

pt cze 02, 2017 1:58 pm

Ja przecież nie mówię, że to nie może być fajne. Po prostu nie widzę za bardzo końcowego sensu, ale jasne, porozmawiać można, i chętnie, jeśli tylko będę mogła w czymś to doradzę. Do tego służy przecież forum.
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.

Awatar użytkownika
Anielka96.85
Posty: 50
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:38 pm

Re: Nowa kuchnia - w jakim stylu?

pt cze 02, 2017 1:59 pm

No i fajnie! To może teraz przejdźmy do konkretów :) Ja na przykład jakiś czas temu kupiłam nowe mieszkanko. A że mieszkam sama i nie jestem od nikogo zależna to mogłam je urządzić zupełnie po swojemu. I nie wiem czego to była wina lub zasługa, ale zdecydowałam się na styl skandynawski. Może dlatego, że od bardzo dawna jest go wszędzie mnóstw – i w Internecie i w salonowych katalogach. Jest fajny, bo minimalistyczny. Dzięki temu nie zagracisz sobie kuchni, w której, wiadomo, zawsze jest pełno wszystkiego. No i przy tym jest bardzo ładny i sterylny.
"To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić. "

Awatar użytkownika
rude_dude234
Posty: 49
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:30 pm

Re: Nowa kuchnia - w jakim stylu?

pt cze 02, 2017 2:00 pm

Anielka96.85 Cieszę się, że pomysł Ci się spodobał. Wiesz, nie jesteś pierwszą osobą, która zwróciła mi uwagę właśnie na Skandynawię. Może masz rację. Tyle że potrzebowałabym też jakichś konkretnych wskazówek, bo szczerze mówiąc to w kwestii aranżacji nie jestem za bardzo obeznana.
"Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli"

Awatar użytkownika
Anielka96.85
Posty: 50
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:38 pm

Re: Nowa kuchnia - w jakim stylu?

pt cze 02, 2017 2:02 pm

Hm, co Ci mogę powiedzieć... na pewno musisz postawić na jasne kolory. Biel to może za bardzo oczywiste rozwiązanie, ale delikatny, pudrowy róż? A może błękit? To już zależy od Ciebie, ale w stylu skandynawskim niestety lub stety bardzo ważne jest wyposażenie, które nie należy do najtańszych. Jeśli jednak już Ci na tym zależy to ja na przykład meble i dodatki do swojego domu kupowałam w tym sklepie skandynawskim http://www.magiapolnocy.pl/. Jasne, ceny niezbyt przekonują, ale ZUPEŁNIE SZCZERZE mogę Ci powiedzieć, że jakościowo są świetne.
"To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić. "

Awatar użytkownika
KokoszkaP23
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:49 pm

Re: Nowa kuchnia - w jakim stylu?

pt cze 02, 2017 2:03 pm

Nie no, styl skandynawski? Serio? To jeden z najbardziej oklepanych motywów, i właśnie dlatego, że jest go wszędzie pełno! rude_dude234 nie słuchaj tego i nie narażaj się na ogromne i niepotrzebne koszty. Za tę kwotę, którą wydałabyś właśnie w sklepie skandynawskim jesteś w stanie kupić wyposażenie do całego (!) domu nie tylko kuchni, bo nie da się ukryć i każdy to wie, styl skandynawski jest cholernie drogi
Omnia vincit amor et nos cedamus amori

Awatar użytkownika
martaasta09
Posty: 61
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:44 pm

Re: Nowa kuchnia - w jakim stylu?

pt cze 02, 2017 2:04 pm

W zasadzie to po części zgadzam się z poprzednikiem, dlatego ja radziłabym Ci raczej odpuścić sobie jakiekolwiek zastanawianie się nad tym, jaki styl wybrać, a po prostu pójść do sklepu i kupić to, co rzeczywiście Ci się spodoba. Czy będzie z tego misz masz? Dopóki utrzymany w zbliżonej kolorystyce to wszystko jest okej. I co tam w ogóle styl – i tak chodzi o to, żeby było praktycznie i żeby było miejsce na wszystkie kuchenne pierdoły.
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.

Awatar użytkownika
Anielka96.85
Posty: 50
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:38 pm

Re: Nowa kuchnia - w jakim stylu?

pt cze 02, 2017 2:05 pm

KokoszkaP23 Ale przecież zaznaczyłam, że styl skandynawski do najtańszych nie należy, więc nie wiem o co Ci chodzi. To przecież mają być nasze propozycje, nie ostateczne wyroki, dlatego tak czy siak decyzje podejmie rude_dude23. A zresztą, jeśli jesteś taka mądra i moja opcja Ci nie odpowiada to co sama byś poradziła? W końcu po to tutaj przyszłyśmy. Chyba że się mylę i Ty pojawiłaś się tutaj tylko po to, by rzucać puste słowa i obrażać pozostałych.
"To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić. "

Awatar użytkownika
KokoszkaP23
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:49 pm

Re: Nowa kuchnia - w jakim stylu?

pt cze 02, 2017 2:06 pm

Styl skandynawski ssie, i taka jest prawda, ja radziłabym, jeśli już, skupić się na stylu rustykalnym, bo meble w tym tonie znajdziesz w kazdym z salonów. Dlaczego? Bo chodzi przede wszystkim o meble brązowe, nie stworzone na jakiejś hiper mega hipsterskiej stalowej bieli i minimalizmie. No i co tu dużo mówić, styl rustykalny jest przede wszystkim ciepły i przytulny, więc przyjemniej się w nim przebywa. Ja, jak odwiedziłam moją zaprzyjaźnioną rodzinę (u nich właśnie tylko skandynawia) to nie wiedziałam gdzie się podziać – w salonie chłód, w kuchni też, nie wspominając o łazience. Moja rada? Zainspiruj się stylem rustykalnym
Omnia vincit amor et nos cedamus amori

Awatar użytkownika
rude_dude234
Posty: 49
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:30 pm

Re: Nowa kuchnia - w jakim stylu?

pt cze 02, 2017 2:06 pm

Dziewczęta, spokojnie :) nie ma co się tak denerwować, jak już powiedziała wcześniej Anielka, jestem tutaj żeby tylko posłuchać waszych rad i może samodzielnie wpaść na jakiś pomysł. Nie ukrywam jednak, że zależy mi na konkretach, więc jeśli już rzucacie jakiś pomysł to konkretnie – jakie kolory, jakie meble i GDZIE, i ile będzie mnie to mniej więcej kosztować, wiecie, w jakimś zakresie.
"Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli"

Awatar użytkownika
Anielka96.85
Posty: 50
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:38 pm

Re: Nowa kuchnia - w jakim stylu?

pt cze 02, 2017 2:07 pm

Nie wiem, ja nie jestem specjalistką od stylu rustykalnego, więc Ci nie podpowiem. Dla mnie to totalna wiocha i słoma z butów. Zero oryginalności i klimatu, nie mówiąc już o jakimkolwiek stylu.
"To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić. "

Awatar użytkownika
KokoszkaP23
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:49 pm

Re: Nowa kuchnia - w jakim stylu?

pt cze 02, 2017 2:07 pm

Konkrety? Spoko. W stylu rustykalnym najlepsze jest to, że meble możesz zakupić nawet w zwykłym Bodziu czy Agatce – serio. Cena? Na całe umeblowanie, od szafek po stół i krzesła nie powinnaś wydać więcej niż dwa tysiące. Co do kolorów, łosoś, jasny lub ciemny brąz, może intensywniejszy pomarańcz, ale na pewno nie żadne pudrowe róże czy błękity. Ble
Omnia vincit amor et nos cedamus amori

Awatar użytkownika
Anielka96.85
Posty: 50
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:38 pm

Re: Nowa kuchnia - w jakim stylu?

pt cze 02, 2017 2:08 pm

No tak, bo bardzo fajnie mieć taką kuchnię, jaką mają wszyscy, z meblami od Bodzia, gdzie kupuje tylko zwykły plebs, nie ludzie, którzy na poważnie podchodzą do remontu i aranżacji. Rude_dude, serio, coś takiego Ci się podoba?
"To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić. "

Awatar użytkownika
rude_dude234
Posty: 49
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:30 pm

Re: Nowa kuchnia - w jakim stylu?

pt cze 02, 2017 2:09 pm

Nie powiedziałam, że mi się podoba! :) Nie ukrywam jednak, że jeśli mam opcję wydania mniejszej ilości pieniędzy na remont i stylizację kuchni to chętnie z tego skorzystam. A najlepiej to chciałabym znaleźć złoty środek między zaproponowanym przez Ciebie sklepem skandynawskim a tymi, które na szalę rzuciła Kokoszka. Bo żebyście mnie źle nie zrozumiały, nie mam nic przeciwko meblom od Bodzia czy Agatki, ale tak samo podobają mi się te z Magii Północy. W zasadzie nie umiem jeszcze stwierdzić, do którego z nich byłabym bardziej skłonna...
"Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli"

Awatar użytkownika
ZosiaSamosia889
Posty: 45
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:53 pm

Re: Nowa kuchnia - w jakim stylu?

pt cze 02, 2017 2:10 pm

hoho, wiedziałam w jaką kategorię i w jaki temat wejść – ostro walczycie dziewczynki :D jeśli jeszcze mogę wtrącić swoje trzy grosze jako nowicjuszka w tym temacie to myślę, że złotym środkiem może być Prowansja. Interesowałaś się tym może? tam znajdziesz naprawdę sporo pastelowych kolorów, które zaproponowała Anielka, ale też przytulność i ciepło, na którym zależy Kokoszce
To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić.

Awatar użytkownika
martaasta09
Posty: 61
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:44 pm

Re: Nowa kuchnia - w jakim stylu?

pt cze 02, 2017 2:11 pm

No to ZosiaSamosia89 przybyła na ratunek zwaśnionym aranżacyjnym entuzjastom. :) jak dla mnie Twoja opcja brzmi bardzo spoko, sama spotykałam się z tego typu aranżacjami i mi bardzo się podobały. Ewentualnie co mogę dorzucić od siebie to to, żebyś przy zakupie dodatków też za bardzo nie poszalała. To znaczy rozumiem, że fajnie jest mieć dziesiątki kubeczków i słoiczków – to spoko, ale nie ma nic gorszego niż kuchnia, w której wszystko zwisa z sufitu, zasłon i krzeseł, serio.
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.

Awatar użytkownika
ZosiaSamosia889
Posty: 45
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:53 pm

Re: Nowa kuchnia - w jakim stylu?

pt cze 02, 2017 2:12 pm

tak, marta ma rację, najlepiej we wszystkim zachować umiar, a przecież to, czego nie wrzucić w kuchni możesz spokojnie wykorzystać w pozostałych pomieszczeniach, w końcu pisałaś, że podjęłaś się z mężem generalnego remontu, więc kuchnia to dopiero początek, czeka was praca nad salonem i pokojami, a jeśli macie jeszcze malucha to pokój dla dziecka – to dopiero wymagająca i kosztowna zabawa
To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić.

Awatar użytkownika
rude_dude234
Posty: 49
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:30 pm

Re: Nowa kuchnia - w jakim stylu?

pt cze 02, 2017 2:13 pm

Nie, dziecka jeszcze nie mamy, ale nie ukrywam, że pewnie niedługo się pojawi :) W sumie, może masz rację, Przyda się odrobina rozsądku i oszczędności, żeby nie wyłożyć się na pozostałych pomieszczeniach, których wykończenie też będzie kosztowne. No ale dobra, macie jeszcze jakieś pomysły na styl w kuchni? Bo jeśli nie to ode mnie by było na tyle, pewnie pogadamy jeszcze w innych wątkach, o innych pomieszczeniach, bo czuję, że i w tym będę potrzebowała Waszej pomocy, ale teraz przynajmniej wiem do kogo pisać na priv, kiedy już na świecie pojawi się nasz maluch – ZosiaSamosia89, tak o Tobie mówię :P
"Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli"

Awatar użytkownika
ZosiaSamosia889
Posty: 45
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:53 pm

Re: Nowa kuchnia - w jakim stylu?

pt cze 02, 2017 2:14 pm

haha, jasne, jestem do usług
To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości