Aranżacja łazienki. Porady

Awatar użytkownika
Anielka96.85
Posty: 50
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:38 pm

Aranżacja łazienki. Porady

sob lip 08, 2017 2:15 pm

Cześć wszystkim! Oto nadszedł czas, w którym zabieram się za totalny remont łazienki. Wymieniam wszystko - od kafelek, poprzez wannę, na kubku do mycia zębów kończąc. I tutaj proszę Was o radę, bo nie mam pojęcia w jakim stylu warto teraz urządzić łazienkę, czy wybrać wannę czy może prysznic, kafelki w ostrym kolorze czy bieli. Ktoś? Coś?
"To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić. "

Awatar użytkownika
ZosiaSamosia889
Posty: 45
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:53 pm

Re: Aranżacja łazienki. Porady

sob lip 08, 2017 2:18 pm

Moja siostra też właśnie wzięła się za remont łazienki. Ale u niej to trochę inna sytuacja - ma dwójkę małych dzieci, więc jasne było, że wybierze kabinę prysznicową z brodzikiem. Choć ja i tak polecałam jej wannę i Tobie polecam tak samo. Nie ma nic genialniejszego niż gorąca, długa kąpiel! Prysznic nigdy tego nie zastąpi. Co do ogólnej aranżacji, stawiałabym na styl nowoczesny. Bo w sumie inaczej niż biało, minimalistycznie i przejrzyście to sobie nie wyobrażam. :)
To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić.

Awatar użytkownika
ZosiaSamosia889
Posty: 45
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:53 pm

Re: Aranżacja łazienki. Porady

sob lip 08, 2017 2:19 pm

Ej! Właśnie zauważyłam, że mamy takie same sygnaturki. Przypadek? :> Nie sądzę!
To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić.

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Re: Aranżacja łazienki. Porady

sob lip 08, 2017 2:25 pm

Kurczę, ciężko cokolwiek podpowiadać w tej kwestii, bo i tak wszystko zależy wyłącznie od Ciebie. Ja jednak po pierwsze zastanowiłbym się co jest bardziej praktyczne w Twoim przypadku, czy prysznic czy wanna, czego chętniej używasz. Jeśli żyjesz w szybkim trybie to wanna generalnie odpada. Ja za to kafelek nie kupowałbym białych, bo po prostu nie widzę sensu. Jasne, minimalizm taki fajny i ładny, ale jak masz białe ściany w łazience to po cholerę białe kafelki? :) No i nie zapominajmy, że łazienka to nie tylko wanna + kafelki. Można upchnąć w niej masę rzeczy i stracić równie dużo pieniędzy.
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Awatar użytkownika
ZosiaSamosia889
Posty: 45
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:53 pm

Re: Aranżacja łazienki. Porady

sob lip 08, 2017 2:28 pm

A kto tu zapomina? Anielka96.85 spytała o konkretne rzeczy to i konkretnie odpowiedziałam.
To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić.

Awatar użytkownika
Ula.Ginter
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:42 pm

Re: Aranżacja łazienki. Porady

sob lip 08, 2017 2:32 pm

Ja, kiedy jeszcze byłam ze swoim byłym facetem zdecydowaliśmy się na zakup świetnej wanny z hydromasażem. Naprawdę wyglądała rewelacyjnie i tak samo działała. Ale co z tego? Żeby Was nie okłamać, w ciągu 4 lat życia razem skorzystaliśmy z niej może 10 razy - i to łącznie. Ale po co to mówię. Po to, żeby Ci uświadomić, że nie ma co kierować się modą i pierwszym wrażeniem. Łazienka jest na tyle praktycznym miejscem, że trzeba stawiać wyłącznie na to, co funkcjonalne. Zrezygnować z paneli, które w kontakcie z wodą niszczeją. Nie malować ścian na ciemno, bo wnętrze dość że małe to będzie wydawać się jeszcze bardziej ciasne i na tej ścianie będzie widać wszystkie zachlapania.

Lepiej urządzić raz, a porządnie, bo potem, przy ewentualnych poprawkach i koszty większe i zniechęcenie do domu się pojawi.
Nic się nie da zmienić: statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.

Awatar użytkownika
Anielka96.85
Posty: 50
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:38 pm

Re: Aranżacja łazienki. Porady

sob lip 08, 2017 2:36 pm

Dobra. Trochę mi już pomogliście - wiem w co się nie pchać :D A gdybym tak teraz popytała Was o konkretne sklepy? Może macie jakieś sprawdzone? Bo szczerze mówiąc to trochę ofert sklepów już przejrzałam, ale albo widzę nieznaną markę typu KASIA MEBLE albo bardzo znaną, której ceny za meble w łazience są tak wysokie, że za takie kwoty mogłabym urządzić cały dom.
"To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić. "

Awatar użytkownika
KokoszkaP23
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:49 pm

Re: Aranżacja łazienki. Porady

sob lip 08, 2017 2:42 pm

Remont łazienki jeszcze daleko przede mną, taką mam przynajmniej nadzieję, ale ostatnio odświeżałam trochę salon. To znaczy wykopałam to, co już totalnie mnie nudziło, a kupowałam nowe. I skoro pytasz o konkretne sklepy to ja kanapę kupiłam w Gama Meble, krzesła w 4 Krzesłach, a komódkę w Saga Meble. Dziwne, że tak wszystko gdzie indziej? Chyba tak, bo to samo powiedziała moja siostra :D Ale to dlatego, że nie chciałam, żeby wszystkie były do siebie podobne. Potrzebowałam odświeżenia, a nie powielenia obecnego wcześniej schematu.
Omnia vincit amor et nos cedamus amori

Awatar użytkownika
martaasta09
Posty: 61
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:44 pm

Re: Aranżacja łazienki. Porady

sob lip 08, 2017 2:46 pm

Ja najchętniej to przy remoncie zaszalałabym na maksa i wynajęła projektanta, który by wszystko za mnie wybrał! *.* No ale wiadomo, że głupotą jest wydawać pieniądze na projekt przy kilkumetrowej powierzchni łazienki. Wracając więc do rzeczywistości - ja polecam Ci podejść do tematu nowocześnie i minimalistyczne, a jeśli masz wątpliwości to nie czytaj głupotek na forum tylko sięgnij po jakieś poważne artykuły w poważnych magazynach lub na poważnych stronach tematycznych. Tam dostaniesz konkretne propozycje i argumenty. Tu tylko mieszankę własnych doświadczeń i marzeń. :)
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Re: Aranżacja łazienki. Porady

sob lip 08, 2017 2:54 pm

Ale nie ma też co popadać w skrajność. Bo widzę, że wszyscy tutaj o nowoczesności i minimalizmie. :D W tym temacie nie ma od nowa wynajdywać żarówki, a raczej oprzeć się na tym, co znane i sprawdzone. Kiedy sam zabierałem się za remont przejrzałem sporo stron internetowych aranżacyjnych i trafiłam na sporo naprawdę fajnych pomysłów, z czego udało mi się kilka wybrać. Zachowaj trzeźwe spojrzenie, a będzie dobrze. I nie szalej z ilością, bo zagracisz sobie łazienkę do tego stopnia, że nie wciśniesz nawet tego wspomnianego kubka do mycia zębów. :D Swoją drogą, czy kubek do mycia zębów różny się czymś od kubka zwykłego?
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Awatar użytkownika
guzik_ilona
Posty: 32
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:53 pm

Re: Aranżacja łazienki. Porady

sob lip 08, 2017 3:04 pm

No no, widzę, że nie próżnujecie pod moją nieobecność. :D Nie ma mnie kilka dni, a tu tematy i dyskusje się sypią. Nie byłabym sobą, gdybym nie dorzuciła swoich trzech groszy. Więc, Anielko, zanim weźmiesz kilof i zaczniesz burzyć swoją starą łazienkę, weź głęboki oddech! I słuchaj. Najważniejsze to postawić na pierwszym miejscu funkcjonalność. Jak chyba mówił sam Bartosz_07. Po odpowiedziach w poprzednich tematach przypuszczam, że jesteś kobietą aktywną, energiczną i zawrotną, dlatego wątpię, żebyś miała czas na długie kąpiele przy świecach z kieliszkiem wina w ręku. I dlatego już radzę, żebyś postawiła na prysznic. Zaoszczędzisz trochę kasy, bo zużyjesz mniej wody no i przede wszystkim czas. Co do kafelek - jest masa świetnych wzorów, z których można wybrać coś fajnego. Ja w swojej na ścianie mam intensywny niebieski, który z bielą świetnie leży. No i dywanik na podłodze! Ale to tylko jak jesteś schludna i podczas prysznica nie zalewasz wszystkiego wokół :)
Uwielbiam koty.

Awatar użytkownika
Anielka96.85
Posty: 50
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:38 pm

Re: Aranżacja łazienki. Porady

sob lip 08, 2017 3:08 pm

Hahaha, no tak. Dobrze mnie znasz guzik_ilona. :) I faktycznie, chyba wannę sobie opuszczę i postawię na prysznic. A co do kafelek, poprzeglądałam już trochę propozycji i znalazłam świetny wzór i kolor. Z mebelkami się jeszcze wstrzymam, bo przyjaciółka obiecała wybrać się ze mną do kilku salonów.
"To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić. "

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 11
Rejestracja: pt cze 02, 2017 10:08 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aranżacja łazienki. Porady

wt sie 01, 2017 12:44 pm

Nie będę śmiecił w nowym wątku, więc tak na szybko - obiecałem żonie, że na rocznicę ślubu mam wymienić wannę na kabinę (wiem, wiem! 90% z Was wolałoby odwrotny układ, tj. wannę zamiast prysznica), a właściwie strefę kąpieli z odpływem poziomym. Większość materiałów już mam, została mi tylko przesłona i folia w płynie pod izolację.

Folię chcę kupić taką: https://www.leroymerlin.pl/izolacja-bud ... ,l423.html

A kotarę prysznicową taką: http://www.magiapolnocy.pl/zaslona-prys ... erm-living

Macie coś lepszego?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości