Czy warto się zdecydować na ogrzewanie podłogowe?

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Czy warto się zdecydować na ogrzewanie podłogowe?

pt paź 13, 2017 11:04 am

Cześć!
Zastanawiałem się ostatnio czy zdecydować się na ogrzewanie podłogowe. Już wyobrażam sobie wstawać rano z łóżka i dotykać bosymi stopami ciepłej posadzki. Nie wiem jednak jakie są koszty takiego ogrzewania i czy warto zastosować takie rozwiązanie w domu. Chciałbym mieć takie ogrzewanie na parterze domu, a na piętrze zastosować panele na podłodze i grzejniki.
Czy ktoś miał/ma ogrzewanie podłogowe i mógłby mi coś doradzić?
Z góry dziękuję :)
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Awatar użytkownika
wiki.g
Posty: 35
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:23 pm

Re: Czy warto się zdecydować na ogrzewanie podłogowe?

pt paź 13, 2017 11:05 am

Ja mam 160 m2 mieszkania i założyłam sobie kilka lat temu ogrzewanie podłogowe. Koszt nie był wcale mały, ale komfort na co dzień niweluje wszystkie niedogodności. Pierwszy raz się spotkałam z podłogówką u znajomych i stwierdziłam, że muszę to mieć! Pamiętaj tylko, że musisz odpowiednio ustawić meble, bo nie mogą stać na ogrzewanej podłodze. Jak zobaczyłam ile to ma kosztować razem z meblami to trochę się załamała, ale stwierdziłam, że jak chcę to dostanę. Teraz jestem bardzo zadowolona :)
Życia nie należy brać zawsze tak śmiertelnie poważnie, inaczej nie jest godne tego, aby je przeżyć.

Awatar użytkownika
guzik_ilona
Posty: 32
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:53 pm

Re: Czy warto się zdecydować na ogrzewanie podłogowe?

pt paź 13, 2017 11:06 am

Jak dla mnie to stanowczo za dużo kosztów! Nie zastawiałaś się czemu w krajach skandynawskich nadal nie używa się na potęgę ogrzewania podłogowego? Mnie to trochę zaczęło interesować, bo gdyby takie ogrzewanie naprawdę były takie cudowne, to więcej osób by się na nie decydowało.
Uwielbiam koty.

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Czy warto się zdecydować na ogrzewanie podłogowe?

pt paź 13, 2017 11:06 am

Ja mam ogrzewanie podłogowe w przedpokoju. Sprawdza się najlepiej w zimę, kiedy zimne powietrze leci od drzwi wejściowych i wchodzi się do domu w mokrych butach. Buty zostawione na podłodze szybko się suszą, więc to na pewno ważny argument. W domu nie mamy dywanów, a moja dwuletnia córka biega często na boso, nie choruje i zawsze ma ciepłe stópki. Poza tym przy takim ogrzewaniu inaczej się rozkłada ciepło w pomieszczeniach, więc moim zdaniem jest dużo cieplej. W przypadku grzejników to powietrze jest od razu ochładzane przez okno i niestety sporo musi potrwać zanim całe pomieszczenie się nagrzeje.
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
Ula.Ginter
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:42 pm

Re: Czy warto się zdecydować na ogrzewanie podłogowe?

pt paź 13, 2017 11:07 am

Dla mnie największym minusem podłogówki jest to, że trzeba położyć kafelki/płytki. Nie wyobrażam sobie płytek w salonie!
Nic się nie da zmienić: statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.

Awatar użytkownika
Norbi89
Posty: 66
Rejestracja: pt cze 09, 2017 10:13 am

Re: Czy warto się zdecydować na ogrzewanie podłogowe?

pt paź 13, 2017 11:08 am

Ogrzewanie podłogowe to ogromny komfort, ale za do wysokie koszty ogrzewania, niemal trzykrotnie przekraczające koszty zwykłego ogrzewania kaloryferowego. Podobno ogrzewanie wodne jest nieco tańsze w użytkowaniu, ale nie wiem jakie są konkretne ceny.
Poza tym do podłogowej wcale nie trzeba od razu zakładać kafelków. Można położyć je bez problemu pod parkiet czyt deski (tylko muszą być warstwowe, np. deska barlinecka). Z tego co słyszałem to barlinecka jest mało wytrzymała, więc polecam podłogi szwedzkie. Mój faworyt.
Kto się wszędzie czuje jak w domu, nigdzie nie jest u siebie.

Awatar użytkownika
martaasta09
Posty: 61
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:44 pm

Re: Czy warto się zdecydować na ogrzewanie podłogowe?

pt paź 13, 2017 11:09 am

Ja marze o podłogowym! Koszty kosztami, to komfort jest najważniejszy. Moje dzieci nie mogą się bawić na podłodze, bo zawsze jest zimna, a dywany są paskudne i wiecznie brudne. Chciałabym założyć sobie takie najlepiej w łazience i kuchni, bo tam mam płytki i można zapomnieć o wchodzeniu na boso. No i oczywiście w salonie, gdzie maluchy spędzają najwięcej czasu.
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.

Awatar użytkownika
Ula.Ginter
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:42 pm

Re: Czy warto się zdecydować na ogrzewanie podłogowe?

pt paź 13, 2017 11:10 am

A to sorki. Byłam pewna, że tylko pod kafelki można kłaść. A wiecie może czemu nie stosuje się podłogowego na piętrze? Z tego co słyszę to mówicie tylko o parterze. Skoro same ogrzewanie podłogowe ma wystarczyć to po co zakładać jeszcze kaloryfery na piętrze.
Nic się nie da zmienić: statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.

Awatar użytkownika
martaasta09
Posty: 61
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:44 pm

Re: Czy warto się zdecydować na ogrzewanie podłogowe?

pt paź 13, 2017 11:10 am

Ja też nie wiem po co rozbijać dom na dwie strefy. Ja bym zrobiła podłogówkę w całym domu. Na dole kafle albo płytki, a u góry i w salonie panele. A drewno po czasie nie wyschnie jak będzie ogrzewane codziennie ciepłym powietrze?
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Re: Czy warto się zdecydować na ogrzewanie podłogowe?

pt paź 13, 2017 11:12 am

Nie spodziewałem się, że aż tyle osób ma takie rozwiązanie w domu. Może jakieś szczegóły co do ceny samej instalacji i użytkowania na co dzień? Albo czy się da samemu coś takiego zamontować?
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Czy warto się zdecydować na ogrzewanie podłogowe?

pt paź 13, 2017 11:13 am

Jeśli chodzi o wodne ogrzewanie, to za same materiały budowlane z rurami rozprowadzającymi wodę zapłaciłem ok. 20zł za m2. A jeśli chodzi o wykonanie takiego ogrzewania przez fachowca to ok 25-35 zł za m2. To mało raczej nie jest, a to nie wszystkie koszty. Do tego trzeba dodać montaż sterownika – 300/600zł i odpowiednią automatykę do obsługi – od kilkaset do 2000zł, zależy od jakości i producenta. Jeszcze zestaw pomp do obiegu mieszaczowego (z pojedynczych albo całych elementów). Biorąc pod uwagę to wszystko to cena do 80 zł/m2 do 150-180 zł/m2. Elektryczne jest nieco tańsze, ale droższe w codziennym użytkowaniu.
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
ZosiaSamosia889
Posty: 45
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:53 pm

Re: Czy warto się zdecydować na ogrzewanie podłogowe?

pt paź 13, 2017 11:14 am

Cooo?! Aż 180zł za metr? Moja łazienka ma 15m2 czyli za podłogowe zapłaciłabym aż 2700zł. Kosz duży i nieduży, zależy kto ma jakie fundusze. Jak dla mnie to chyba nie warto. Ewentualnie zdecydować się na podłogowe w jednym pomieszczaniu, w łazience albo przedpokoju, bo koszt całej podłogi może nieco rozłożyć na łopatki.
To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić.

Awatar użytkownika
wiki.g
Posty: 35
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:23 pm

Re: Czy warto się zdecydować na ogrzewanie podłogowe?

pt paź 13, 2017 11:14 am

Samemu lepiej takiego ogrzewania nie montuj, szczególnie jeśli nie znasz się za dobrze na hydraulice. Nie sztuką jest zamontować, sztuką jest żeby działało. A chyba nie chcesz w środku zimy ściągać płytek w salonie i naprawiać ogrzewania, bo wylało i zalało Ci całą piwnicę. Naprawdę sporo można zepsuć niezależnie od tego czy ogrzewanie jest wodne czy elektryczne/ gazowe.
Życia nie należy brać zawsze tak śmiertelnie poważnie, inaczej nie jest godne tego, aby je przeżyć.

Awatar użytkownika
ZosiaSamosia889
Posty: 45
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:53 pm

Re: Czy warto się zdecydować na ogrzewanie podłogowe?

pt paź 13, 2017 11:15 am

Jak odważny to niech robi! Przecież nie można od razu myśleć, że jest nie da rady i zakładać, że coś zepsuje. Najlepiej niech fachowiec rzuci okiem na robotę, żeby chociaż mieć pewność, że wszystko jest dobrze i można sporo zaoszczędzić.
To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość