Co na podjazd do garażu? Liczę na konkretne wskazówki.

Awatar użytkownika
KokoszkaP23
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:49 pm

Co na podjazd do garażu? Liczę na konkretne wskazówki.

wt sie 29, 2017 8:28 am

Cześć! Pytanie kierowane jest głównie do mężczyzn, ale jeśli jakaś kobieta wie coś więcej na ten temat to jak najbardziej zachęcam do dyskusji. Jesteśmy na etapie wykańczania domu i póki pogoda sprzyja chcieliśmy wziąć się za oporządzenie podwórka, mniej więcej wszystko jest ogarnięte i zaplanowane. Mamy jedynie problem i mały spór związany z wyborem powierzchni na podjazd do garażu. Mąż ma całkowicie odmienne zdanie od mojego (co jest u nas normą, ale mimo wszystko chciałabym mieć te wszystkie prace remontowe za sobą, więc proszę Was o pomoc) i nie chce dać za wygraną. Powiedzcie mi, opierając się o własne doświadczenia, jakie podłoże dobrze sprawdzi się przy częstym użytkowaniu?
Omnia vincit amor et nos cedamus amori

Awatar użytkownika
barbara86
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:46 pm

Re: Co na podjazd do garażu? Liczę na konkretne wskazówki.

wt sie 29, 2017 8:28 am

Facetem nie jestem, ale się wypowiem. My u siebie mamy wylewkę betonową, która była bardzo popularna jeszcze kilkanaście lat temu. Mi się podoba i chwalę sobie takie proste rozwiązania. Wiadomo – trzeba było najpierw odpowiednio przygotować powierzchnię, co by cała praca nie poszła na marne. Wylewkę robiliśmy jakieś 7 lat temu i do tej pory odprysnęła tylko w kilku miejscach (gdzie narażona jest na naprawdę spory ucisk). Cały proces stworzenia wylewki trwa trochę... później jeszcze ten beton trzeba podlewać i chronić przed wyschnięciem, więc to zajmuje sporo czasu, a i użytkować go można po 2 tygodniach. Ale jak kto woli – mi pasuje :)

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Co na podjazd do garażu? Liczę na konkretne wskazówki.

wt sie 29, 2017 8:29 am

Hej! Jeśli mógłbym coś podpowiedzieć, to tylko tyle – na pewno nie wybieraj płyt ażurowych. Ja się na nie skusiłem, bo przepięknie wyglądały na zdjęciach u innych. No i prawda... Fajnie jest na początku, później zaczyna się „jazda” z mchem, trawą i chwastami wyrastającymi ze szczelin. Strasznie mnie to denerwuje i właśnie teraz zastanawiam się nad wymianą powierzchni podjazdu. Myślałem o kostce brukowej, ale z tego, co widzę, ją też często atakuje mech... Sam nie wiem...
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Co na podjazd do garażu? Liczę na konkretne wskazówki.

wt sie 29, 2017 8:29 am

U nas na szczęście nie ma takiego problemu, bo wykorzystaliśmy kruszywo, nic tutaj nie może pójść nie tak. Jak sama nazwa wskazuje, kruszyć się i tak będzie, więc na to nie ma rady :D Jest dość tanie i łatwe w „oporządzeniu”. Po około roku musieliśmy nieznaczną ilość kruszywa uzupełnić, bo wiadomo, że nie dość, że to się za każdym razem rozjeżdża to jeszcze dzieciaki nam trochę powynosiły :P Minus tego jest taki, że czasami mogą pojawić się jakieś chwasty, ale moja żona sobie z nimi radzi zawodowo, więc o to nie musieliśmy się martwić. Od siebie mogę polecić to jako rozwiązanie na dwa, trzy lata, jeśli chcecie mieć podjazd na już. Jeśli nie – to zastanówcie się nad czymś trwalszym :)
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
KokoszkaP23
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:49 pm

Re: Co na podjazd do garażu? Liczę na konkretne wskazówki.

wt sie 29, 2017 8:30 am

Dzięki wszystkim za konkretne porady. Chociaż wiem, czego na pewno nie kupić, wciąż niezbyt orientuję się w temacie, co wybrać. Z kruszywem całkiem spoko opcja, ale jednak wolelibyśmy od razu zainwestować w coś porządniejszego i nie martwić się o konieczność wymiany w późniejszym czasie. Myślę, że znajdziecie dla mnie coś odpowiedniego, liczę na Was :)
Omnia vincit amor et nos cedamus amori

Awatar użytkownika
Norbi89
Posty: 66
Rejestracja: pt cze 09, 2017 10:13 am

Re: Co na podjazd do garażu? Liczę na konkretne wskazówki.

wt sie 29, 2017 8:31 am

Aż dziwię się, że nikt jeszcze nie wspomniał o kostce brukowej, a przecież ona jest teraz jak najbardziej pożądana. Zwłaszcza ze względu na fakt, że obecnie można stworzyć naprawdę fajne wzory, to myślę, że warto się na coś takiego skusić. No niestety, ale do kostki brukowej trzeba odpowiednio przygotować podłoże, na co też wiele osób nie zwraca zbytnio uwagi i później są rozczarowani. Wydaje mi się, że najlepiej współpracować z profesjonalną ekipą, która dokładnie wszystko wytłumaczy. Mało osób wie też o tym, że kostkę brukową można zabezpieczyć. Pozwala to ochronić ją przed działaniem słońca, deszczu czy mrozu, który często rozsadza kostkę. Tutaj znajdziesz impregnaty do kostki brukowej. Możesz je sobie na spokojnie przejrzeć i dobrać do typu kostki, a wydają mi się całkiem fajnym rozwiązaniem.
Kto się wszędzie czuje jak w domu, nigdzie nie jest u siebie.

Awatar użytkownika
KokoszkaP23
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:49 pm

Re: Co na podjazd do garażu? Liczę na konkretne wskazówki.

wt sie 29, 2017 8:32 am

No właśnie o kostce też już myśleliśmy i wciąż się nad nią zastanawiamy. Ujmują mnie te wszystkie wzory na innych podwórkach, wygląda to elegancko i schludnie. Dzięki za wspomnienie o impregnacji, szczerze powiedziawszy nie miałam o tym zielonego pojęcia, ale teraz muszę to przedyskutować z mężem :)
Omnia vincit amor et nos cedamus amori

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Co na podjazd do garażu? Liczę na konkretne wskazówki.

wt sie 29, 2017 8:32 am

O właśnie! Kostka brukowa! Że ja na to wcześniej nie wpadłem :) Norbi, dzięki! Muszę teraz tylko trochę poczytać o jej układaniu i przygotowaniu terenu i myślę, że na przyszły sezon się w nią zaopatrzę.
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
barbara86
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:46 pm

Re: Co na podjazd do garażu? Liczę na konkretne wskazówki.

wt sie 29, 2017 8:33 am

A mi się właśnie kostka brukowa nie podoba, dla mnie to zbyt oklepany motyw, no i te nierówności, szczeliny. Mimo wszystko jej nie ufam, jakoś tak wylewka betonowa lepiej mi się widzi. Ale wiadomo, zrobisz tak, jak będziesz tylko chciała. Ważne, żeby Wam odpowiadało, i żebyście byli zadowoleni :)

Awatar użytkownika
KokoszkaP23
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:49 pm

Re: Co na podjazd do garażu? Liczę na konkretne wskazówki.

wt sie 29, 2017 8:33 am

Wiesz, jeszcze nic nie zostało postanowione, widzę tutaj kilka propozycji, wszystko jest do dogadania jak na razie :) Z mężem podyskutuję, sprawdzimy co nieco i coś wybierzemy.
Omnia vincit amor et nos cedamus amori

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości